Zespół jelita drażliwego

DoZdrowia.com

portal medyczny

Leniwe jelita

Wpływ na powstanie choroby leniwych jelit ma zazwyczaj siedzący tryb życia, niewłaściwa dieta oraz ciągły pośpiech w codzienności u wielu ludzi. Taki tryb życia może mieć bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie. Jednym z układów, który najszybciej odczuwa skutki takiego stylu życia jest nasz przewód pokarmowy a szczególnie jego dolna część to znaczy jelita. Jeżeli nasz organizm nie ma prawidłowej stymulacji to znaczy źle się i odżywiamy, nie uprawiamy żadnych sportów przez co mamy ograniczoną aktywność fizyczną nasze jelito robi się coraz bardziej leniwe. W wyniku tego przestają działać mechanizmy, które odpowiadają za odruch wypróżniania.

Pojawia się wtedy syndrom jelita leniwego , zaparcia stają się nawykiem i towarzyszy temu ogromny dyskomfort. Inną przyczyną tego stanu rzeczy może być nadużywanie środków przeczyszczających., które podrażniają błonę śluzową naszych jelit.. Bardzo niebezpieczne są środki, które zawierają antra-związki to znaczy . liście i strączki senesu, korzeń kruszyny, korzeń rzewienia. Jeśli stosujemy te środki rozleniwiamy jeszcze bardziej jelito zamiast je pobudzać.

Konsekwencją tego jest niestety uzależnienie naszego układu pokarmowego od preparatów na przeczyszczanie. W takim wypadku jelita nie są w stanie funkcjonować prawidłowo. Warto wtedy udać się do specjalisty po preparaty, które mają małe ilości związków wymienionych powyżej aby rozpocząć prawidłową terapię. Konieczna jest konsultacja lekarska w celu rozpoczęcia właściwego leczenia. A jak zapobiegać syndromowi jelita leniwego. Nasze działanie powinny obejmować sfery codziennego życia takie jak zmianę sposoby żywienia, zwiększenie aktywności fizycznej oraz regularny stabilny tryb życia. Warto się na tym skupić rozpoczynając terapię.


Informacje tu przedstawione mają jedynie charakter edukacyjny, i nie są poradą lekarską. Informacje tu podane stosujesz na własną odpowiedzialność. Jeżeli masz problemy, lepiej jednak idź do lekarza.